2020-11-19

QIK – nowa płyta systemowa

Do oferty marki QIK wprowadzony został nowy typ płyty systemowej, tzw. grzybkowej  w oparciu o płytę polistyrenową z wypustkami. Rozwiązanie techniczne zastosowane w tej płycie bazuje na długoletnim doświadczeniu producenta, dodatkowo płyta została optymalnie zaprojektowana do rur QIK: zarówno dla rury QIK PE-RTII/Al/PE-RTII z wkładką aluminiową, jak i rury QIK PE-RTII/EVOH/PE-RTII z barierą antydyfuzyjną. 

Płyta polistyrenowa QIK posiada wymiary 1150 x 750 mm, co umożliwia ich wygodne transportowanie na paletach. Niewielki rozmiar mat wpływa także na łatwość ich montażu.

Łatwe łączenie na zakładkę pojedynczych mat powoduje powstanie monolitycznej  powierzchni, na której układa się rury QIK. Wypustki w płytach ułatwiają prowadzenie rur, a także zmniejszają ilość wymaganej wylewki betonowej pełniącej funkcję podkładu i przewodnika ciepła.

Układanie pętli ogrzewania podłogowego QIK na płytach systemowych to czysta przyjemność dla specjalisty. Niewielkie maty są bardzo poręczne, co ułatwia zarówno ich transport, jak i późniejszy montaż. Płyty łączone są za pomocą specjalnie wyprofilowanych krawędzi, wpływających na szczelność i trwałość instalacji. Każda płyta na swojej powierzchni posiada podziałkę metryczną, a to ułatwia ich cięcie bez dodatkowych narzędzi. Dzięki temu zdecydowanie przyspiesza to prace i gwarantuje stabilność całego systemu.

Dzięki wypustkom w płytach ich układanie jest bardzo proste i nie wymaga narzędzi typu taker oraz spinek. Ze wszystkim szybko może sobie poradzić jedna osoba. Płyty systemowe polistyrenowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby rurociąg ogrzewania podłogowego był usytuowany kilka milimetrów ponad podłożem.

Równomiernie rozprowadzone rury zalewane są wylewką betonową lub anhydrytową. Specjalne żebrowanie mat pozwala na oblanie całej powierzchni instalacji, co przekłada się na zintensyfikowanie przewodzenia ciepła.

Główną zaletą systemu jest łatwość jego montażu. Praktyczne rozmiary innowacyjnych mat, profilowane krawędzie oraz liczne wypustki sprawiają, że instalacja wodnego ogrzewania podłogowego jest nieskomplikowana i bardzo szybka. Co więcej, wymiary płyt są dopasowane do europalet, dzięki czemu można zaoszczędzić na logistyce.

Wodne ogrzewanie podłogowe to bez wątpienia przyszłość instalacji grzewczych, jest zdrowe i komfortowe dla człowieka, generuje niższe koszty eksploatacji niż tradycyjne systemy, a także pozostawia duże możliwości aranżacyjne. 

pixel