Narzędzia

Kompletny asortyment narzędzi do montażu systemu instalacyjnego składa się z:

  • ręcznej prasy
  • elektrycznej pras hydraulicznej
  • akumulatorowej prasy hydraulicznej
  • zestawu kalibratorów
  • sprężyny do gięcia

Prasy do złączek

Podstawowym narzędziem do zaprasowywania kształtek jest ręczna prasa. Prasa ta ma zwartą budowę umożliwiającą pracę w każdym miejscu. Dzielone ramiona z rur pozwalają na indywidualne dopasowanie długości dźwigni.

Rodzina elektronarzędzi składa się z prasy elektrycznej charakteryzującej się zwartą, mocną konstrukcją sprawdzającą się na każdej budowie. Małe rozmiary zgrabna forma, urządzenie napędowe ważące tylko 4,7 kg.

Kolejnym narzędziem jest akumulatorowa prasa hydrauliczna ważąca bez baterii 4,3 kg. Charakteryzująca się optymalnym rozkładem masy umożliwiającym obsługę jedną ręką. Ergonomicznie ukształtowana obudowa posiada wgłębienia na palce. Obrotowe mocowanie cęgów.

Wszystkie te prasy współpracują z tymi samy cęgami zaciskowymi wykonanymi z kutej i odpowiednio obrabianej stali specjalnej. Kontury zaciskowe cęgów odpowiadają specyfice systemu. 

Zestaw kalibratorów 

Zestaw kalibratorów składa się z uchwytu, kalibratorów o średnicach 16, 20, 26 umieszczonych w trwałej walizce. Kalibratory wyposażone są w frez dwustronny, który gratuje rurę od wewnątrz i na zewnątrz, pozwala to na uzyskanie prostopadłej powierzchni czołowej rury, dając gwarancję prawidłowego zainstalowania rury w kształtce.

Sprężyny do gięcia rur 

Sprężyny do gięcia rur dostępne są w wersji zewnętrznej i wewnętrznej. Sprężyny pozwalają na bezpieczne gięcie rur i uzyskanie mniejszego promienia gięcia. Rura wyginana bez użycia sprężyny może ulec zagięciu, które w znaczny sposób obniża wytrzymałość rury.

 

WRÓĆ DO POCZĄTKU ↑