Armatura sterująca

Rozbudowane instalacje grzewcze, w których dla zachowania komfortu wymagana jest kontrola strefowa temperatury, niosą ze sobą konieczność rozbudowy układów do pomiarów i sterowania. W zależności od stanu zaawansowania budowy lub preferencji inwestora można stosować instalacje, w których wszystkie urządzenia pomiarowe łączą się z jednostką centralną za pomocą przewodów lub za pomocą fal radiowych.

Obie te możliwości mogą zostać zrealizowane przez armaturę sterująca systemu instalacyjnego QIK, który zapewnia:

  • precyzyjną regulację temperatury,
  • prosty montaż bezpośrednio na ścianie,
  • modułowe elektryczne rozdzielacze regulacji,
  • zegarowe sterowanie,
  • stosowanie do ogrzewania lub chłodzenia,
  • bezstykowe termostaty pokojowe.

Termostat pokojowy radiowy

Termostat zainstalowany jest w białej obudowie z  tworzywa sztucznego odpornego na uderzenia. Zakres regulacji potencjometryczny w zakresie od 5°C do 30°C z histerezą 0,3K.

Termostat ma wbudowany nadajnik zasilany baterią, której żywotność wynosi ok. 2 lata. Komunikacja z odbiornikiem odbywa się drogą radiową. Każdemu termostatowi przydzielane są strefy, którymi steruje rozdzielacz elektryczny połączony z odbiornikiem. Może on opcjonalnie współpracować z czujnikiem temperatury podłogi.

Modele termostatów pokojowych radiowych

Termostat pokojowy radiowy bez wyświetlacza


Innym rozwiązaniem termostatu radiowego, jest moduł z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, za pomocą którego możliwy jest odczyt wartości zadanej i aktualnej temperatury w pomieszczeniu. Pracuje w trybie: wyłączony, normalny, obniżony lub automatyczny. Może on współpracować opcjonalnie z czujnikiem temperatury podłogi.

Programowanie i/lub przegląd nastaw realizowane jest za pomocą sensorów.

Modele termostatów pokojowych radiowych z wyświetlaczem

Termostat pokojowy radiowy z wyświetlaczem

Termostaty zegarowe Milux

Elektroniczny termostat zegarowy z wyświetlaczem LCD. Posiada możliwość ustawienia 9 różnych programów dla 4 użytkowników. Zasilanie bateryjne (sygnalizacja wyczerpania baterii).

Modele termostatów pokojowych radiowych z wyświetlaczem

Termostat zegarowy Milux

Elektryczne rozdzielacze stref grzejnych

Moduł rozdzielacza elektrycznego jest odpowiedzialny za realizację zaprogramowanych zadań, sterując włączaniem i wyłączaniem podpiętych do niego urządzeń wykonawczych. Stan wyjść rozdzielacza sygnalizowany diodą LED, określa aktywność strefy: sterowana – niesterowana. Elektryczne rozdzielacze stref grzejnych występują w dwóch wariantach: radiowym i przewodowym.

Rozdzielacz elektryczny instaluje się w bezpośredniej bliskości rozdzielacza grzewczego, aby zapewnić krótkie połączenia między zaciskami rozdzielacza elektrycznego a napędami zaworów rozdzielacza grzewczego.

Modele rozdzielaczy elektrycznych radiowych

Rozdzielacz elektryczny radiowy 230V, 4 strefy

Rozdzielacz elektryczny radiowego 230V, 6 stref

Rozdzielacz elektryczny przewodowego, 230V, 4 strefy

Rozdzielacz elektryczny przewodowego, 230V, 6 stref

 

Modele rozszerzeń rozdzielaczy stref grzejnych

Rozszerzenie rozdzielacza elektrycznego radiowego 230V, 4 strefy

Rozszerzenie rozdzielacza elektrycznego radiowego 230V, 6 stref

Rozszerzenie rozdzielacza elektrycznego przewodowego, 230V, 4 strefy

Rozszerzenie rozdzielacza elektrycznego przewodowego, 230V, 6 stref

Napęd zaworu

Napęd zaworu jest elementem wykonawczym sterowania strefami grzewczymi, podłączanym do rozdzielcza elektrycznego. Zasilany jest napięciem 230V AV 50Hz, występuje w wersji NC (normalnie zamknięty). Wyposażony w nakrętkę M30 x 1,5 jest instalowany na rozdzielaczu ogrzewania podłogowego, wyposażonego w zawór dławiący. Stan napędu odczytujemy za pomocą wskaźnika położenia.

Modele napędu zaworu

Napęd zaworu 22C NC 230V

 

WRÓĆ DO POCZĄTKU ↑