You are currently viewing Złączki zgrzewane QIK

Złączki zgrzewane QIK

Nowością w asortymencie QIK są złączki zgrzewane, wykonane z polietylenu typu PE-RT (II generacji).

W roku 2019 system instalacyjny został uzupełniony o nową rodzinę złączek zgrzewanych PE-RT II, dostawcą złączek jest producent SMARTWELD BV z siedzibami w Holandii i Niemczech.

Złączki zgrzewane wykonane są w całości z polietylenu PE-RT II – dokładnie takiego samego jak rura wielowarstwowa QIK PE-RT II/Al/PE-RT II. Produkty te są chronione wieloma patentami, a marka QIK posiada wyłączność na sprzedaż na terenie Polski. Oferta obejmuje złączki do rur o średnicach od 16 mm do 75 mm.

Główne zalety to:

  • atrakcyjna oferta cenowa w porównaniu ze złączkami zaprasowanymi
  • niski ciężar oraz brak przewężeń (wysokie przepływy)
  • brak dodatkowych uszczelek o-ring
  • brak możliwości korozji, możliwość bezpośredniego zalewania wylewkami
  • łatwość montażu oraz wysokie parametry wytrzymałościowe
  • gwarancja 10 lat systemu instalacyjnego QIK

Łączenie rur i złączek odbywa się przy użyciu specjalnych zgrzewarek oraz kamieni, proces zgrzewania polimerowego zachodzi w temperaturze 235°C. Po zgrzaniu rura QIK i złączka QIK PE-RT II stają się monolitem – co gwarantuje szczelność oraz bezawaryjną pracę instalacji, a także wytrzymałość temperaturową do 95’C i ciśnieniową do 10 barów. Na system udzielana jest 10 letnia gwarancja.

System idealnie nadaje się do instalacji o średnicach od 32 mm wzwyż.

Złączki zgrzewane QIK PE-RT II są wysokiej klasy produktem wytwarzanym zgodnie z ISO 9001:2008. Posiadają wymagane pełne dopuszczenia do obrotu w Polsce: Atest Higieniczny PZH oraz Krajową Deklarację Właściwości Użytkowych.